Asset Publisher
Położenie
Położenie geograficzne zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Wieluń na tle innych nadleśnictw
Położenie geograficzne zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Wieluń określają współrzędne: 18o26' do 19o05' długości geograficznej wschodniej i 51o06' do 51o60' szerokości geograficznej północnej. Powierzchnia zasięgu terytorialnego nadleśnictwa wynosi 1463,50 km2.
Uwzględniając regionizację przyrodniczo-leśną, wg Siedliskowych podstaw hodowli lasu z 2002 r., lasy Nadleśnictwa Wieluń położone są w VI Krainie Małopolskiej, dzielnicy 1-ej Sieradzko-Opoczyńskiej i Łódzko-Opoczyńskiej oraz część w 6 Woźnicko-Wieluńskiej w mezoregionie Sieradzko-Łódzkim.
Pod względem geograficznym, zgodnie z podziałem przedstawionym przez J. Kondrackiego w „Geografii regionalnej Polski" z 1998 r., omawiany teren należy do następujących jednostek geograficznych:
Obszar: Europa Zachodnia
Podobszar: Pozaalpejska Europa Zachodnia
Prowincja: Niż Środkowoeuropejski, Wyżyny Polskie
Podprowincja: Niziny Środkowopolskie oraz Wyżyna Śląsko-Krakowska
Makroregiony : Nizina Środkowo-Mazowiecka, Nizina Południowo-Wielkopolska, Wyżyna Woźnicko-Wieluńska
Mezoregiony: Wysoczyzna Wieruszowska, Wyżyna Wieluńska, Obniżenie Listwarty-Prosny, Kotlina Szczercowska, Wysoczyzna Złoczewska,Wysoczyzna Bełchatowska, Próg Woźnicki
Strefa roślinności - Lasy mieszane środkowo-europejskie
PODZIAŁ TERYTORIALNY NADLEŚNICTWA
Nadleśnictwo Wieluń położone jest w województwach: łódzkim i opolskim w następujących powiatach i gminach wyszczególnionych w poniższym zestawieniu:
W skład Nadleśnictwa Wieluń wchodzą trzy obręby leśne: Cisowa, Czarnożyły i Kraszkowice. Zestawienie powierzchni w ramach obrębów przedstawia poniższa tabela.
Asset Publisher
Zakup lasów i gruntów do zalesienia
Zakup lasów i gruntów do zalesienia
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi ogłasza chęć zakupu lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia przez Nadleśnictwa na obszarze swojego działania
Jesteście Państwo właścicielami lasów lub gruntów, które są przeznaczone do zalesienia?
Zapraszamy do złożenia oferty sprzedaży Państwa nieruchomości Skarbowi Państwa - Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasom Państwowym.
W pierwszej kolejności nadleśnictwa są zainteresowane zakupem nieruchomości przylegających lub w bliskim sąsiedztwie gruntów w ich zarządzie, regulujących granicę polno-leśną.
Położenie Państwa działki/ek względem gruntów w zarządzie nadleśnictw możecie sprawdzić przy użyciu Banku Danych o Lasach (BDL) pod adresem https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy używając wyszukiwarki działek ewidencyjnych i Mapy BDL – Mapa form własności. Za pośrednictwem BDL możecie Państwo sprawdzić, z którym nadleśnictwem należy się kontaktować w celu złożenia oferty.
Kupując lasy i grunty przeznaczone do zalesienia nadleśnictwa realizują założenia Zarządzenia nr 79 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 grudnia 2021 r. w sprawie zasad powiększania zasobów leśnych w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia przez jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, opracowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa.
Odnośniki do ogłoszeń publikowanych przez Nadleśnictwa w zasięgu terytorialnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi znajdują się poniżej: