Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ćwiczenia służb ratowniczych

Ćwiczenia służb ratowniczych

W dniu 21 czerwca 2023 roku na terenie Nadleśnictwa Wieluń odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych.

 

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki:
  • Państwowej Straży Pożarnej
  • Ochotniczej Straży Pożarnej
  • Państwowego Ratownictwa Medycznego
  • Policji
  • Lasów Państwowych
 
Działania zorganizowano z inicjatywy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. Ich głównym celem było doskonalenie taktyki działań ratowniczych, taktyki zwalczania pożarów, kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi oraz organizacja łączności - a to wszystko w warunkach leśnych.