Asset Publisher Asset Publisher

Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów

Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów

Nazwa projektu: "Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów"

Okres oddania inwestycji do użytkowania: 2022 roku

Kwota dofinansowania: 395 555,64 złotych

Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Głównym celem projektu było zmniejszenie negatywnych skutków wywoływanych przez pożary w lasach oraz sprawne lokalizowanie źródła zagrożenia i minimalizowanie strat, a w dalszej perspektywie – zmniejszenie średniej powierzchni pożarów i rozszerzenie obserwacji obszarów leśnych, szczególnie w nadleśnictwach zakwalifikowanych do I kategorii zagrożenia pożarowego.

Cele uzupełniające:

  • rozszerzenie obserwacji obszarów leśnych,
  • szybsze i bardziej precyzyjne określenie miejsca powstania pożaru,
  • dokładniejsze prognozowanie zagrożenia pożarowego na podstawie danych meteorologicznych,
  • skrócenie czasu dotarcia jednostek LP na miejsce pożaru.

Dofinansowanie zostało przeznaczone na budowę dostrzegalnii pożarowej.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ogłoszenie o naradzie urządzeniowej

Ogłoszenie o naradzie urządzeniowej

Dyrektor

Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi

w związku z rozpoczęciem prac mających na celu opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Wieluń na lata 2027-2036 wraz z Programem Ochrony Przyrody i Prognozą oddziaływania tego planu na Środowisko

zawiadamia o:

zwołaniu w dniu 18 marca 2025 roku o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Oberży Knieja, Raducki Folwark 40, 98-320 Osjaków, Narady Urządzeniowej, której podstawowym zadaniem jest przedstawienie oraz uzupełnienie założeń do projektu planu urządzenia lasu.

Zapraszam przedstawicieli urzędów, samorządów, przedsiębiorców leśnych oraz organizacji zainteresowanych gospodarką leśną i ochroną przyrody w lasach nadleśnictwa do uczestniczenia w Naradzie Urządzeniowej.

Ze względów organizacyjnych, osoby i instytucje zainteresowane uczestnictwem w ww. naradzie proszone są o zgłoszenie swojego udziału do Nadleśnictwa Wieluń pisemnie, telefonicznie lub pocztą elektroniczną najpóźniej do dnia 10 marca 2025 roku.